Putování za pohádkou - dětský den v Radobyčicích

TJ Sokol Radobyčice uspořádala, za podpory SDH Plzeň Radobyčice a Spolku Staročeská LiRa, oslavu dětského dne formou „Putování za pohádkou", a to v sobotu 7. června 2014. Start probíhal mezi 14:00 a 15:30 z Podhájí – na louce za mostem. Na děti čekalo příjemně strávené odpoledně plné zábavy a soutěží ve společnosti pohádkových postaviček, které byly na jednotlivých stanovištích pohádkového putování. Za splnění úkolů byly děti odměněny sladkostmi a jinými drobnostmi.

Hromadná fotografie účinkujících pohádkových postaviček. Radobyčice. 07.06.2014. Autorka fotografie: Kristýna Doubková.

U jezu na prvním stanovišti „U vodníků" měly děti za úkol chytat rybičky nebo plnit hrníčky na dušičky vodou za pomoci lžíce.

Stanoviště u vodníků. Radobyčice. 07.06.2014. Autor fotografie: Milan Kovařík.

Pod mostem na druhém stanovišti na děti čekala Karkulka s panem myslivcem a úkol spočíval v navlékání velkých špulek na lano a vytvoření hada.

Na třetím stanovišti se to rojilo čarodějnicemi za asistence babky kořenářky. Děti poznávaly domácí zvířátka, bylinky, sestavovaly zvířátkové puzzle nebo se mohly proletět na čarodějnickém koštěti.

Stanoviště u čarodejnic a babky kořenářky. Radobyčice. 07.06.2014. Autorka fotografie: Kristýna Doubková.

Na čtvrtém stanovišti na začátku louky se to včeličkami jen hemžilo. Děti si mohly dát závody ve skoku v pytli, zaskákat si panáka nebo ti nejmenší se podívat ke včeličkám do úlu.

Stanoviště u včeliček. Radobyčice. 07.06.2014. Autorka fotografie: Kristýna Doubková.

Na pátém stanovišti v zátočině řeky si mohly děti zkusit svoji dovednost v zatloukání hřebíků u Mata a Pata. Ti menší alespoň v podobě zatloukání dřevěných kolíků do dětské stavebnice.

 

Stanoviště u Mata a Pata. Radobyčice. 07.06.2014. Autor fotografie: Jiří Basák. 

Na dalším, šestém stanovišti „U čerta a Káči" si děti projely slalom s malým či větším kolečkem naloženým plyšovým čertíkem a obří plyšovou husou.

Stanoviště u Čerta a Káči. Radobyčice. 07.06.2014. Autorka fotografie: Kristýna Doubková.

Na sedmém stanovišti „U Hurvínka a Máničky" si děti mohly zajezdit na Hurvínkově koloběžce nebo ti menší na kole bez šlapek.

Stanoviště u Hurvínka a Máničky. Radobyčice. 07.06.2014. Autor fotografie: Miroslav Jandík.

Stanoviště u Hurvínka a Máničky. Radobyčice. 07.06.2014. Autor fotografie: Kristýna Doubková.

V kopci nad řekou – na osmém stanovišti – „U Křemílka a Vochomůrky" pak děti zkoušely házet gumáky do nůše.

Na začátku vsi směrem od Hradiště okupovala cestu banda loupežníků na devátém stanovišti. Za úspěšné hody kroužkem na dřevěné čápy nebo tenisákem na branku dostaly děti zlatý penízek.

Stanoviště u loupežníků. Radobyčice. 07.06.2014. Autor fotografie: Miroslav Jandík.

Na návsi pak na děti čekala na desátém stanovišti v hasičské zbrojnici střelba proudem vody z hadice na plechovky a pro zájemce prohlídka hasičského auta.

Stanoviště u hasičské zbrojnice. Radobyčice. 07.06.2014. Autor fotografie: Miroslav Jandík. 

Celé pohádkové putování končilo na hřišti, kde měli Ferda, Beruška a Brouk Pytlík připravenu „opičí dráhu", kterou si děti prošly. Od splnění úkolu nebyli ušetřeni ani rodičové.

Stanoviště u Ferdy Mravence, Berušky a Brouka Pytlíka. Radobyčice. 07.06.2014. Autor fotografie: Kristýna Doubková.

Stanoviště u Ferdy Mravencë, Berušky a Brouka Pytlíka. Radobyčice. 07.06.2014. Autor fotografie: Miroslav Jandík.

V cíli pak děti dostaly diplomy, dětské časopisy a další drobnosti. Děti si mohly opéct vuřtíky na nedalekém ohništi.

V cíli. Radobyčice. 07.06.2014. Autor fotografie: Milan Kovařík.

I přes tropické počasí byla účast na letošním dětském dnu velmi hojná. Velké díky všem účinkujícím a těm, kteří se podíleli na přípravě, organizaci a realizaci prvního ročníku radobyčického pohádkového putování.

 

Další fotografie budou postupně vkládány do sekce "Fotogalerie". Pokud máte i Vy pěkné fotografie z této akce a chcete je zveřejnit na těchto stránkách, zasílejte je na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. spolu se jménem autora. Děkujeme!

 

Psali o nás ... z Plzeňského deníku ze dne 23.06.2014.

2023  RADOBYČICE neoficiálně - Neoficiální webové stránky městské části Plzeň Radobyčice   globbers joomla templates