Úspěšné šachistky z Radobyčic

Přestože se vnitřní i venkovní sportoviště radobyčického Sokola uzavřelo již před měsícem a sportovní činnost se tak na čas pozastavila, rádi bychom Vás seznámili se sportovními úspěchy jeho mladých členek - šachistek Adély a Elišky Janouškových.

SPORTOVEC ROKU 2019 

V pátek 14.2.2020 se konalo v kulturním domě Nýřany vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce roku 2019. Mezi 9 nejúspěšnějších sportovců v kategorii žactva patřily i šachistky z Radobyčic - Adéla a Eliška Janoušková. Holky si titul odnesly za své úspěchy v roce 2019. Adéle se v roce 2019 podařilo vyhrát Mistrovství Čech, Mistrovství České republiky, byla druhá na Mistrovství Evropy ve zrychleném šachu a zahrála si i Mistrovství světa v daleké Číně, kde obsadila 70. místo. Mladší Elišce se podařilo vyhrát Mistrovství Čech a vyhrála Mistrovství Evropy ve zrychleném šachu.

 

MISTROVSTVÍ ČR V ŠACHU

V týdnu od 7.3. do 14.3.2020 se konalo v Koutech nad Desnou Mistrovství České republiky v šachu v kategoriích 10 až 16 let. Celkem se sjelo do malebné vesničky v Jeseníkách přes 200 nejlepších hráčů a hráček z celé České republiky. Plzeňský kraj reprezentovala právě několikanásobná krajská přebornice Adéla Janoušková.

Bohužel turnaj byl narušen současnou situací a pořadatelé byli nuceni turnaj ukončit po 7. kole (normálně se turnaj hraje na 9 kol). Děti, které pomýšlely na medaile, tak nemohly zaváhat ani v jedné partii. Nikdo netušil, kdy přijde ten den, a bude se muset jet domů.

Naší reprezentantce přálo štěstí a ani jednu partii neprohrála. Po sedmém kole měla jako jediná 6 bodů ze 7 možných a to jí zajistilo zlatou medaili a titul Mistryně republiky v kategorii do 12 let. Adéla získala titul Mistryně republiky již třikrát po sobě, což je opravdu neuvěřitelný výkon, a zařadila se tak mezi nejúspěšnější hráče v ČR. Kromě titulu Mistryně republiky si také jako jediná vybojovala postup na Mistrovství světa, které by se mělo konat v Gruzii. Adélka by tak Českou republiku reprezentovala na Mistrovství světa už počtvrté. Již jako osmiletá byla na MS v Gruzii, v deseti letech na MS ve Španělsku a v jedenácti na MS v Číně.

 

Text a foto: Jana Šilhavá

2021  RADOBYČICE neoficiálně - Neoficiální webové stránky městské části Plzeň Radobyčice   globbers joomla templates