Hrajeme spolu 2021 - šachový turnaj

O víkendu 4. a 5.9.2021 se konal v areálu radobyčického Sokola již několikátý ročník šachového turnaje Hrajeme spolu. Letos přivítal 56 účastníků a účastnic. Kromě tradičních účastníků z našeho regionu si přijely zahrát děti z Říčan, Zdic, Čelákovic, Bechyně, Horní Stropnice, Karlových Varů a Chebu.

Hrálo se shodným tempem s nadcházejícím MČR v rapidu. Několik účastníků turnaje si tedy tempo s týdenním předstihem vyzkoušelo.

Turnaje se zúčastnily i děti přímo z Radobyčic - Vítek Vilímek, Adéla Janoušková, Eliška Janoušková, Zuzanka Černá a Matěj Janoušek. Nejlépe si tentokrát vedla Eliška, která se ziskem 6 bodů ze 7 partií obsadila zlatou příčku v kategorii dívek do 10 let. Další zlatou medaili získal pro Radobyčice Vítek, který startoval v kategorii do 14 let. Stříbrnou medaili získala Adéla (kategorii D14) a Zuzanka (kategorie D8). Matěj se stal nejmladším účastníkem, na medaili to ještě nebylo, ale za odvahu si odnesl plyšáka.

Výsledky tentokrát nebyly tolik důležité, hráli jsme přece spolu a den si pěkně užili.

Předávání cen a pohárů se ujal místostarosta MO Plzeň 3 Ing. Petr Baloun. Pohár si odnesli nejlepší tři v každé kategorii, věcnou cenu pak každý účastník.

Turnaj se konal za podpory MO Plzeň 3.

Text: Jana Šilhavá. Foto: Zdeněk Bartoníček.

2022  RADOBYČICE neoficiálně - Neoficiální webové stránky městské části Plzeň Radobyčice   globbers joomla templates